Czy iluzjonistom w czasie pokazów zdarzają się wpadki albo zabawne sytuacje?

Zastanawiasz się może czy magicy mają w czasie przedstawień wpadki?

A może przydarzają im się w czasie pokazów jakieś zabawne sytuacje?

 

Według mojej opinii odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi tak, ponieważ nie popełnia błędów tylko ten, który nic nie robi. Oczywiście niuanse techniczne są raczej rzadkością, ponieważ iluzjoniści nie po to spędzają wiele godzin na ćwiczeniach, aby im coś potem nie wyszło. Ale jednak niekiedy się zdarza. Kiedy byłem na zlocie magicznym w Blackpool (relację możesz znaleźć w innym wpisie na blogu) to jeden z seminarzystów opowiadał o tym jak odróżnić amatora od profesjonalisty. Powiedział, iż profesjonalista jest osobą, która popełniła już wszystkie możliwe błędy w danej dziedzinie i wie jak wyjść z niekorzystnej sytuacji. A wiadomo, żeby być w czymś dobrym to trzeba dużo tego robić, a jeśli ktoś nic nie robi to błędu nie popełni, tylko co jest cenniejsze niż doświadczenie?

 

Natomiast jeśli chodzi o drugie pytanie to odpowiedź brzmi również TAK. W czasie moich pokazów często zdarzały mi się zabawne sytuacje. Za sprawą widza wybranego do numeru czy też reakcji innych oglądających. Niekiedy było to jakieś zachowanie, które wywoływało śmiech na sali, a innym razem jakiś komentarz wprawiający innych w jeszcze lepszą atmosferę.

 

Dwa przykłady z ostatnich występów, które pamiętam:

1. Na imprezie dla dzieci w czasie mojego przedstawienia w pewnym momencie jedna sympatyczna pani przerwała na cały głos mówiąc:

„Nie no ja to chyba coś źle widzę w tych okularach. Idę po większe.”

I poszła po inne. 🙂 W każdym razie jej komentarz wywołał sporo śmiechu wśród zebranych dzieci i ich opiekunek.

2. Po występie na imprezie rodzinnej usłyszałem z ust jednego z dorosłych widzów:

„Ja przepraszam pana, że bawiłem się lepiej niż te dzieci…”

Od razu pojawił się uśmiech na twarzy. Faktycznie był to miły i jednocześnie zabawny komentarz.

 

 

Na koniec tego wpisu przedstawiam filmik, gdzie reakcja jednej pani z widowni dodała odrobinę więcej humoru do przedstawienia. Co prawda było to dawno, bo w 2010 roku i słaba jakość nagrania, ale myślę, że warto się tym podzielić. Do obejrzenia pod adresem:

 

http://www.youtube.com/watch?v=BPBkMrTmIq8

 

Ciekawe jakie sytuacje czekają mnie na najbliższych występach! 😉

 

Do usłyszenia!